русский | українська

 

Масажне обладнання для Вас, розкіш розслаблення
 
 
  

Головна сторінка » Остеохондроз

 

Остеохондроз

Якщо вам поставили діагноз "остеохондроз", не лякайтеся. Від цієї хвороби ще ніхто не вмирав. Хоча, звичайно, коли ні з того, ні з цього починають боліти шия, плечі й спина, німіють руки-ноги, з'являється шум у вухах і запаморочення - приємного мало. Сьогодні, коли остеохондрозом хворіє кожний другий житель Землі, медики всерйоз задумалися: "Може, це й не хвороба зовсім, а пристосувальна реакція організму?"

Як би не було, остеохондроз доставляє людині масу незручностей. І найчастіше від нього страждають жінки старше 30 років.

Що таке остеохондроз?

Незважаючи на те, що "хондрос" з грецької значить "хрящ", під остеохондрозом найчастіше розуміють не всі ушкодження хрящової тканини, а тільки проблеми із хрящами хребта. При остеохондрозі міжхребетні диски - особливі хрящові структури, які забезпечують нашому хребту гнучкість і рухливість, стають дефектними. Із цього все й починається. Коли остеохондроз прогресує, необоротні зміни виникають вже й у самих хребцях.

Причини остеохондрозу

Основна причина остеохондрозу - неправильний розподіл навантаження на хребет, що і призводить до зміни хрящової тканини в місцях надлишкового тиску. Спровокувати хворобу може все, що завгодно: "вибиті" у результаті травми хребці, ослаблені м'язи спини, сутулість і бічне S-Образне скривлення хребта, перетаскування ваг і просто тривале втримання незручної пози. Остеохондроз може розвитися не тільки в людей з неправильною поставою, зайнятих розумовою працею, але й тих, хто добре тренований фізично - наприклад, у спортсменів і вантажників.

Крім чисто механічних причин, до розвитку остеохондрозу також приводять порушення обміну речовин (наприклад, кальцію й фосфору), недостача мікроелементів і вітамінів (магнію, марганцю, цинку, вітамінів D і F). Не виключено, що не останню роль у цьому грає спадкова схильність.

Що відбувається при остеохондрозі?

При підйомі ваг, стрибках, падіннях і тому подібних впливах на міжхребетні диски падає максимальне навантаження. У результаті ці хрящові диски постійно травмуються, а вилікуватися їм самим не під силу. Як відомо, хрящова тканина, як і нервова, практично не відновлюється. Ушкоджені міжхребетні диски згодом втрачають свої еластичні властивості, стають більш щільними, і відстань між хребцями зменшується. А це, означає, що нервові корінці, що відходять від спинного мозку, стискаються, виникає біль. Одночасно в області затиску нервово-судинного пучка з'являється набряк, що приводить до ще більшого його обмеження й посилення болю.

Якщо міжхребетний диск уже почав руйнуватися, він перестає амортизувати, ще більше травмується, і поступово хребет втрачає свою гнучкість. В 95% випадків причиною попереково-крижового радикуліту є остеохондроз міжхребетного диску.

 

Як розпізнати остеохондроз?

Головна ознака остеохондрозу - біль. Залежно від того, де перебувають ушкоджені міжхребетні диски, боліти можуть: шия, плече, рука, спина й навіть грудна клітка. Іноді людина думає, що в нього проблеми із серцем, а насправді, це ниє нерв, перетиснений у результаті остеохондрозу. Одночасно з болем людина часто відчуває перенапругу й оніміння м'язів. Якщо здавлені кровоносні судини, що годують мозок, з'являється головний біль, запаморочення, шум у вухах, двоїння в очах, нудота й блювота.

Діагноз - остеохондроз

З подібними скаргами звертатися потрібно до невролога або травматолога. Він проведе огляд хребта, а при необхідності призначить рентгенографію, комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію. Перевірить, стан справ з мозковим кровообігом.

Лікування остеохондрозу

Лікування остеохондрозу - процес тривалий, потребуючий від людини великої сили волі й вільного часу. Методів боротьби із хворобою вистачає: таблетки (не завжди ефективні), мануальна терапія, масаж і лікувальна гімнастика. Хтось воліє лікуватися засобами народної медицини - банковим масажем, гирудотерапію (п'явками), витяжінням, голкорефлексотерапією, металотерапією і бджолиною отрутою. У тих випадках, коли остеохондроз ускладнений грижею міжхребетного диска, людину відправляють на операцію.

Профілактика остеохондрозу.

Для профілактики радикуліту й остеохондрозу фахівці радять наступне:

1.   Вчасно проводити корекцію скривлень хребта й порушень постави в ранньому шкільному віці.

2.   Активно займатися спортом, що дозволить сформувати м'язовий корсет. Ніякі "стояння" біля стінки й "старання" сидіти прямо не замінять вам м'язи, які самі повинні піклуватися про вашу поставу, навіть коли ви про неї не думаєте.

3.    Дотримуватися дієти, вживаючи продукти з достатнім вмістом кальцію й магнію (риба й інші дарунки моря, капуста, шпинат, боби, горіхи, насіння, горох, хліб грубого млива й парне молоко здорових корів) і повного набору вітамінів.

4.   Боротися із зайвою вагою.

5.   При перенесенні ваг забезпечити рівномірне навантаження на обидві руки, носіння рюкзаків замість сумок. Піднімати ваги тільки з використанням ніг, а не хребта, як це роблять штангісти. Уникати закрута хребта при переміщенні вантажу. И - висіти, висіти, висіти на турніку, не тільки витягаючи хребет, але й зміцнюючи руки.